KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Keliaujame po Lietuvą

Pažvelkime į Lietuvą iš paukščio skrydžio, pakeliaukime įžymiais bei nuostabiais jos takais kartu su  "Lietuva", "Lietuvos maršrutai", "Fotoskrydis", "Lietuva panoramose", "Virtualūs turai - 3D panorama" svetainių kūrėjais.

Mūsų šalį reprezentuoja svetainė www.lietuva.lt, kurioje vaizdžiai ir patraukliai pateikiama informacija apie Lietuvą.

Prezentacija apie Lietuvą vaiko lūpomis

Vaizdžios ir inofrmatyvios kelionės po šalį

Pasakojimas apie Lietuvos regionius parkus (anglų kalba)

Projektas - "Gintaro kelias"

Lietuvos maršrutai. Svetainėje foto bei video medžiagos pagalba išsamiai bei nuosekliai pristatomi 19 turistinių Lietuvos maršrutų.

Mokiniai šios priemonės pagalba gali ne tik virtualiai pakeliauti po Lietuvą, bet ir surasti įvairios informacijos, skaityti dalykinius tekstus, susipažinti su istoriniu bei kultūriniu palikimu, mokytis geriau orientuotis Lietuvos žemėlapyje.

Svetainėje pateikiamos puikios kokybės 36 panoraminės fotografijos, kurias galima atsisiųsti ir  penki  vaizdo siužetai:

* Sveikata, poilsis bei aktyvios pramogos;
* Istorija;
* Kultūra;
* Apie Lietuvą;
* Dvasia;
* Lietuviški patiekalai.

Neregėta Lietuva. Svetainė, pristatanti Lietuvos vardo Tūkstantmečio jubiliejui skirtą M.Jovaišos albumą "Neregėta Lietuva", kurioje pateikiama 100 įspūdingiausių Lietuvos aerofotografijų.

Fotoskrydis. Svetainės autoriai rašo: "Nuo senovės žmonės suko galvą kaip pakilti, kaip lėkti, tapti paukščiu ir skristi…. Šiuolaikinės technologijos ir idėjos suteikia tokią galimybę pažvelgti į mūsų Lietuvą iš paukščio skrydžio... Virš 2000 fotografijų, virš 90 miestų, golfo aikštynai, kelių planai, statybų eigos, renginiai, šventės, meninės ir kitos fotografijos".
Ir mes, pradinių klasių mokytojai, kartu su mokiniais galime atsidurti kuriame tik norime Lietuvos kampelyje.

Lietuva panoramose. Apie 1200 QuickTime virtualių panoraminių vaizdų iš  Lietuvos ir Baltarusijos, rodomų visame ekrane.

Virtualūs turai - 3D Panorama - tai autorinis Sergej Orlov projektas, kurio autoriui dėkojame už galimybę trimatės bei panoraminės fotografijos dėka tarsi tikrovėje apsilankyti kalėdiniame Kaune, Nidoje, stebėti patvinusį Nevėžį, apžiūrėti Raudonės pilį ir kitas žavias Lietuvos vietas.

Graži tu mano. Gyvoji krašto enciklopedija. Tai informatyvios, originalios istorijos apie mūsų kraštą. Enciklopedija papildyta "Lietuvos skaitmeniniu žemėlapiu, kuriame galima žymėti išskirtines Lietuvos vietas, lankytinus objektus bei kurti kelionių maršrutus po vaizdingus ir įdomius Lietuvos kampelius" (projekto informacija).

Sudėliok Lietuvos žemėlapį.