APIE SVETAINĘ
KOMPIUTERIS MOKYKLOJE
MANO KLASĖ
APIE MANE
ARCHYVAS
RAŠYKITE
Kalbėk, skaityk, rašyk
Pažink, tyrinėk, atrask
Skaičiuok, matuok, galvok
Kurk, piešk, muzikuok
Pramogauk ir tobulėk
Išmaniųjų mokytojų kampelis
Įrankiai, programėlės
 
į pradžią    turinys    susisiekite
į pradžią
KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
spausdinti
Sveikai maitinsies - būsi sveikas

Sveikos mitybos įpročius vaikai ugdysis, užsukę į Kidius kaimo sodybą, žaisdami Dvaro pieno žaidimą "Slegiam slegiam pieno sūrį", apsilankę ES projektų "Pienas - jėga!", "Skanioji kompanija" tinklalapiuose, aišinadamiesi duonos kelią  "Vilniaus duonos", naudodamiesi SMP "Sveikas maistas".Dvaro pienas pristato pieno gaminius, AB "Pieno žvaigždės" produkciją, jos sudėtį.Daug apie pieną galima sužinoti ir Pieniškoje enciklopedijoje.Žaisdami žaidimą "Slegiam slegiam pieno sūrį", vaikai sužinos, kaip gaminami natūralūs pieno produktai. 

Kitą kartą mieste gyveno toks Jonas.
Gimęs-augęs didmiesty, oj neprastas ir nepėsčias berniokas jis buvo...
Nusprendė jis kartą, - ką ten po džiungles bastytis, geriau egzotiškas atostogas kaime, kur niekad nebuvęs, praleisti: su fauna vietine susipažinti ir į senosios pieno kulinarijos procesus pasigilinti...
Kaip jam sekėsi - štai ir pasaka...


Žaidime, kartu su Jonu, reikės išmėginti save tradiciniuose pieno produktų gamybos procesuose:

* Šviežio pieno melžime;
* Saldžios grietinėlės nugriebime;
* Puraus sviesto mušime;
* Gaivios varškės gaminime;
* Gardaus varškės sūrio slėgime;
* Varškės sūrio džiovinime.

Reikės teisingai pasirinkti įrankius tradicinių pieno produktų gavimui ir pasistengti nesusipykti su karve :)

Paspaudus paveiksliuką, tinklapyje pasirinkti -  "Žaisk ir sužinok, kaip gaminami natūralūs pieno produktai"


 

 

Sveiki atvykę į Kidius kaimą! Čia rasime naudingų patarimų sveikos mitybos klausimais, informacijos apie ūkį bei jo gyventojus. Vaikai mielai žais žaidimus, kurių personažai ūkio gyventojai. Šie žaidimai suteiks žinių, lavins dėmesį, mąstymą, reakciją.


 

Virtualiame Kidius kaimo name vaikai susipažins su kaimo gyventojais - karvyte Lidija, arkliuku Pegasu, ponu paršiuku Švariuku, avyte Liza Šaltute, peliukais Akustu ir Perkusu, katinu Rokeriu, ūkininku ir jo žmona.
Kaimo daržinėje sužinos apie veršelio gyvenimą, klijuos sudužusį ąsotėlį. Sporto aikštelėje dalyvaus Pegaso traktorių lenktynėse, karvutės kūjo metimo varžybose, keliaus karvutės Lidijos labirintu. Žemės rūsyje gelbės  į spąstus įkliuvusią pelytę. Protingosios pelėdos lizde aiškinsis apie sveiką vaikų mitybą.

  


 
 
 
 
 
O čia - Paršiuko Švariuko užsiėmimų knygelė, kurią galima atsisiųsti, atsispausdinti ir atlikti užduotis.
 

  

 

 

 

 

 

 


Skanioji - kompanija. Europos komisijos projektas apie sveiką gyvenseną ir mitybą. Čia mokiniai ras žaismingų pasakojimų - istorijų apie įvairius maisto produktus - vaisius, daržoves, pieną ir kt. 

 

Pienas - jėga ! Europos Sąjungos pieno tiekimo mokykloms programos svetainėje  rasime naudingos informacijos apie pieną ir jo produktus, taip reikalingus augančiam organizmui.

Moksleiviai galės atsakyti į viktorinos klausimus, kurie parengti skirtingoms mokinių amžiaus grupėms (5-8 metų, 9-13 metų, 14-19 metų). Galima atsisiųsti ir spausdintinę viktorinos versiją.


 


Nuo grūdo iki duonos. Įmonės "Vilniaus duona" svetainėje:
  
 - skaitome iliustruotą duonos istoriją,
 


 - sukdami virtualų ratą išsiaiškiname duonutės kelią nuo grūdo iki mūsų stalo. 


Sveikas maistas  - tai informuojamoji programa, skatinanti sveiką maitinimąsi ir visaverčių patiekalų ruošimą, pagrįsta mitybos rekomendacijomis, Suomijos mitybos specialistų rekomenduojamu "lėkštės modeliu". Šį modelį gali naudoti įvairūs žmonės, kurie skiriasi savo mitybos įpročiais ir gyvensena. Programa vaizdžiai parodo, kaip patiekalo energetinė vertė priklauso nuo maisto sudėties ir porcijos dydžio.

Pagrindinis programos tikslas - padėti žmonėms išmokti palaikyti normalų kūno svorį ir sveikai maitintis visaverčiu maistu.
Programa skirta 9-15 metų mokiniams, gali būti naudojama ir bendrojo lavinimo mokyklų technologijų, biologijos pamokose. Ją kūrybiškai panaudoti galima ir pradinėse klasėse.

Darbas su kompiuterine priemone susideda iš trijų etapų: Žmogaus tipo pasirinkimas; Patiekalo kūrimas; Gautų rezultatų vertinimas ir aptarimas.


(norėdami atsisiųsti programą, spauskite paveikslėlį)
 
"

Programa gali būti naudojama ir bendrojo lavinimo mokyklų technologijų, biologijos pamokose. Ją kūrybiškai panaudoti galima ir pradinėse klasėse.

Darbas su kompiuterine priemone susideda iš trijų etapų:

 - Žmogaus tipo pasirinkimas 
 - Patiekalo kūrimas 
 - Gautų rezultatų vertinimas ir aptarimas

 


Rimi inicijuotas sveikos mitybos projektas Supervaikai. Vaikai mmielai žais Supervaikų žaidimus ir mokysis tinkamos mitybos