KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Tyrinėjame mišką, tvenkinį, pievą

Skaitmeninės mokymosi priemonės "Miško tyrinėtojas", "Pievos tyrinėtojas", "Tvenkinio tyrinėtojas" supažindina vaikus su miškui, pievai, tvenkiniui būdinga gamtine aplinka - augalais, gyvūnais. Priemonės atitinka pasaulio pažinimo srities - žmogus ir gyvoji gamta - ugdymo turinį, gali būti naudingos planuojant išvyką į gamtą, jose yra patarimų mokiniams ir mokytojui, kaip pasirengti išvykai, kaip elgtis gamtoje, ką tirti.
Programos atsisiunčiamos į kompiuterį (paspaudus  paveikslėlius).

Kompiuterinė mokymo priemonė Pievos tyrinėtojas skirta pievose gyvenantiems gyvūnams pažinti. Mokiniai susipažįsta su žinduoliais - šermuonėliu, kurmiu, kiškiu, kirstuku, pelėnu, ežiu; vabzdžiais - žiogu, minkštavabaliu, žygiu, blake, boruže, amaru ir kt.;  moliuskais - sraige, šliužu, o taip pat su šimtakoju, slieku. Informacinėse lentelėse pateikti glausti gyvūnų išvaizdos, mitybos, gyvenimo sąlygų aprašymai, nurodyta jų vieta biologinės klasifikacijos sistemoje. Greta aprašymų pateikti gyvūnų paveikslėliai.

Kompiuterinė mokomoji priemonė Tvenkinio tyrinėtojas supažindina su tvenkinio gyvūnijos pasauliu, pataria, kaip tirti tvenkinio gyvūniją, moko analizuoti, kokios gyvūnų sandaros ypatybės padeda jiems prisitaikyti prie skirtingų gyvenimo sąlygų – virš telkinio, jo paviršiuje, pakraščiuose, vandenyje ir dugne.

"Tvenkinio tyrinėtojas" sandara:

* Pastabos mokytojui - apie KMP naudojimą;
 * Tvenkinio tyrinėjimas - aprašoma tvenkinio tyrimo eiga;
 * Tvenkinio gyvūnai - informacinės lentelės apie tvenkinio gyvūnus;
 * Tyrinėjimo užrašai - tvenkinio tyrinėtojo "pasas", kurį galima atsispausdinti ir užpildyti;
 * Sąlygos tvenkinyje - aikšinamasi, kokiose skirtingose tvenkinio vietose kokie gyvūnai gyvena;
 * Atpažinimas gyvūnų pagal išvaizdą - gyvūnų atpažinimas pagal kojų skaičių.

Kompiuterinė mokymo priemonė Miško tyrinėtojas  skirta naudoti pradinėse klasėse, supažindinant mokinius su miško medžiais ir gyvūnija.  Priemonė naudinga planuojant išvyką į gamtą, joje yra patarimų mokiniams ir mokytojui, kaip pasirengti išvykai, kaip elgtis miške, ką tirti.

"Miško tyrinėtojas" sandara:

* Augalų ir gyvūnų biblioteka - miško galerija
* Pastabos mokytojui - priemonės naudojimo patarimai
* Mano miško gyvūnas - veiklos lapas, kurį galima išspausdinti ir pateikti mokiniams, kad jį užpildytų gamtos stebėjimo duomenimis.
* Lauko tyrinėjimas  - patarimai mokiniams apie gamtos stebėjimą bei tyrimą.