KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Skaičiuok, matuok, galvok
Atliekame statistinius tyrimus

Mokymosi priemonės, lavinančios mokinių statistinius gebėjimus - rinkti ir fiksuoti duomenis, skaityti informaciją pateiktą stulpeline, skrituline diagrama, vaizduoti duomenis diagrama, formuluoti išvadas.

* Stulpelinių diagramų sudarymo priemonė (demonstruojama)

* Skritulinių diagramų sudarymo priemonė

* Sudaryk diagramą.

* Saldumynų krautuvėlė. Pažymėk skritulinėje diagramoje nupirktų saldumynų dalis bei  sudaryk stulpelinę diagramą.

* Tinklapis apie statistiką

Šiame Statistikos departamento prie LR Vyriausybės parengtame projekte ir moksleiviai, ir mokytojai ras daug naudingos informacijos, kaip rasti, suprasti ir naudoti statistinę informaciją.
Nors projektas orientuotas į 5 - 8 klasių mokymo programą, tačiau kai  ką galima pritaikyti ir vyresniems pradinukams.

Tinklapyje pateikiamos keturios elektroninės pamokos (vaizdinė, tekstinė bei garsinė informacija):

* Kas yra statistika?
* Kaip atliekamas statistinis tyrimas?
* Kaip atliekamas sudėtingesnis statistinis tyrimas?
* Statistiniai skaičiavimai.

Šias temas mokiniai aiškinsis kartu su programos personažais - Gudruoliu, Entuziastu, Linksmuole, Kodėlčiumi, Smalsuole.