KOMPIUTERINĖS TECHNOLOGIJOS MOKYKLOJE
Kompiuteriniai įrankiai

KOMPIUTERINĖS TECHNOLOGIJOS MOKYKLOJE » Matematikai
Liema ir Padamukų planetos

Naujoji kompiuterinė priemonė "Liema ir Padamukų planetos" pradžiugino pradinių klasių mokinius ir jų mokytojus. Lietuviškos programos kūrėjai kviečia vaikus susipažinti su Padamukų planetų gyventojais -  išmintingaisiais Padamukais ir padėti jiems susigrąžinti klastingojo Makaulės pagrobtas žinias ir išmintį.

Mokomosios užduotys, kurias mokiniai turi atlikti yra trijų sunkumo lygių ir yra suskirstytos pagal klases bei dalykus. Jos skirtos lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, muzikos, dailės ir technologijų, kūno kultūros dalykų gebėjimams lavinti.
Šaunu ir tai, kad mokytojas gali ne tik skirti vaikams užduotis, bet ir stebėti, kaip mokiniams sekasi.

Padamukų planetoje vaikai galės žaisti net 80 mokomųjų žaidimų, skirtų lietuvių kalbos mokymuisi,  apie 50 - matematikos mokymuisi, apie 30 - pasaulio pažinimo,  apie 10 - muzikos,  18 - dailės ir technologijų ir 20 - kūno kultūros gebėjimams lavinti.

1 klasėje vaikai mokysis matematikos žaisdami šiuos žaidimus:

* Klouno skaičiai - skaityti, užrašyti ir palyginti natūraliuosius skaičius iki 20;
* Sudėtis ir atimtis - sudėti ir atimti skaičius iki 20;
* Magiška daugyba - sieti vienaženklių skaičių sudėtį ir daugybą;
* Bebras sodina medžius. Nelygybės - palyginti skaičius;
* Žonglieriaus lygtys - rasti nežinomą turinį, atėminį, dėmenį;
* Ma girios voverės - rasti skaitinio reiškinio reikšmę;
* Erdvės figūros Ma saloje - atpažinti erdvinius kūnus;
* Žonglierius labirinte - nustatyti daiktų padėtį, vartojant žodžius "prieš", "už", "į" ir kt.
* Geometriniai medžiai - pažinti geometrines figūras;
* Dingęs laikas - pažinti laikrodį;
* Pinigų skaičiavimas - skaičiuoti pinigus;
* Miško gėrybės - matuoti ilgį;
* Meškų populiacija - rinkti ir tvarkyti duomenis, esant nedideliam jų kiekiui;
* Ežiuko grybų diagrama - vaizduoti duomenis stulpeline diagrama;
* Voverės atsargos žiemai - skaityti informaciją, pateikta stulpeline diagrama.

2 klasės mokiniams siūlomi žaidimai:

* Klouno skaičiai moko skaityti, užrašyti, palyginti natūraliuosius skaičius iki 100;
* Sudėtis ir atimtis - sudėti ir atimti vienaženklius ir dviženklius skaičius iki 100;
* Magiška daugyba - dauginti vienaženklius skaičius iš 3;
* Voverių lygtys - sudėti tris vienaženklius bei dviženklius skaičius patogiausiu būdu, keičiant dėmenis vietomis;
* Žvejo nelygybės - palyginti skaičius;
* Klouno bilietai - rasti nežinomą dalinį, daliklį;
* Voro figūros - atpažinti geometrines figūras, nurodyti jų kampus, kraštines, skirti smailiuosius, bukuosius, stačiuosius kampus;
* Makaulės Šiukšlės - pažinti geometrines figūras ir geometrinius kūnus;
* Architekto simetrija - suprasti sietrijos sąvoką, nubrėžti simetrijos ašį;
* Elektroninis laikrodis - pažinti laikrodį;
* Vaisių dėžės - pažinti masės matus, sverti daiktus;
* Orų prognozė -  pažinti laikrodį ir termometrą;
* Uogos Meškiuko pievoje - rinkti ir sisteminti duomenis pagal vieną požymį, susipažinti su stulpeline diagrama;
* Ežiuko grybų lentelė - duomenis vaizduoti dažnių lentelėje;
* Voverės atsargos žiemai - skaityti duomenis, pavaizduotus stulpeline diagrama ir dažnių lentele.

3 klasėje žaidžiame šiuos matematinius žaidimus:

* Klouno trupmenos - perskaityti ir užrašyti paprastąsias trupmenas;
* Sudėtis ir atimtis stulpeliu - sudėti ir atimti stulpeliu skaičius iki 1000.
* Magiška daugyba ir dalyba - atlikti aritmetinius veiksmus su skaičiais: daugybą iš vienaženklio ir dviženklio skaičiaus bei apvaliųjų triženklių skaičių; dalybą iš vienaženklio ir dviženklio skaičiaus.
* Obuolienės vaisiai - apskaičiuoti skaitinius reiškinius, taikyti veikslų atlikimo tvarkos taisykles.
* Džiaugsmai prie karuselės - rasti  nežinomą dėmenį, dalinį;
* Tortų dalys - suprasti paprastąsias trupmenas;
* Dresuotojas - pažinti plokštumines geometrines figūras;
* Maramu parko statyba - apskaičiuoti figūrų perimetrą;
* Miško keliai - spręsti žodinius uždavinius, kuriuose naudojami atstumo (ilgio) matavimo vienetai;
* Rūšiuojame meškiuko uogas - rinkti ir klasifikuoti duomenis pagal vieną požymį, sudaryti stulpelinę diagramą;
* Grybų linijinė diagrama - pagal pateiktus duomenis sudaryti linijinę diagramą;
* Voverės atsargų diagrama - skaityti informaciją, pateiktą skritulinėje diagramoje.

4 klasės mokiniams skirti žaidimai:

* Klouno dešimtainės trupmenos moko perskaityti ir užrašyti dešimtaines trupmenas, lyginti jas su paprastosiomis;
* Sudėtis ir atimtis stulpeliu - sudėti ir atimti stulpeliu skaičius iki 10000.
* Magiška daugyba ir dalyba - dauginti ir dalinti iš vienaženklio skaičiaus, iš apvalių dešimčių, šimtų ir  tūkstančių  skaičius iki 1000000,
* Nepatyrę žvejai - palyginti dviejų skaičių sumas arba sandaugas.
* Uogų diagrama meškiukui - skaityti informaciją iš dažnių lentelės, sudaryti stulpelinę diagramą;
* Diagramų palyginimas - skaityti informaciją, pateiktą linijine diagrama, sudaryti stulpelinę diagramą;
* Voverės atsargų diagramos - skaityti informaciją, pateiktą skritulinėje diagramoje ir dažnių lentelėje, pavaizduoti ją stulpeline diagrama.